American College of Sports Medicine (ACSM) w 2021 roku przeprowadziło szereg badań na temat kultury fizycznej najmłodszych. Naukowcy badali szereg czynników związanych z aktywnością fizyczną naszych pociech. Badano przede wszystkim związek przyrostu wiedzy wraz z codziennym ćwiczeniem na zajęciach wychowania fizycznego.
Sport dla dzieci jest ważny. Wyniki badań pokazały jednak, że nie ma wpływu codzienne ćwiczenia na zdolności umysłowe dzieci. Wyniki w szkole nie uległy poprawie po 5 dniach codziennych 30 minutowych ćwiczeń na wfie. Natomiast badania wykazały, że te dzieci, które intensywnie wydatkowały swoją energię w postaci aktywności fizycznej po zajęciach szkolnych, osiągały lepsze wyniki w nauce (3 razy w tygodniu po 20 minut). Zatem rekomenduje się ćwiczenie po szkole, w takich formach jak: piłka nożna, koszykówka, czy jazda na rowerze. Sport dla dziecka jest kluczowym motywatorem do nauki i wzmaga jego umiejętności koncentracji na zadaniach. Oczywiście takich sportów jest znacznie więcej, te wymienione są najczęstszymi występującymi w życiu dziecka sportami.
Sport to zdrowie i jak okazuje się może mieć wpływ na wyniki w nauce. Naukowcy udowodnili, że aktywność fizyczna dzieci po szkole ma wpływ na pamięć. Sport dla dziecka to doskonałe zajęcie po szkole.
Źródło: lionfitness

Korzyści ze sportu – jak poprawia zdrowie i samopoczucie psychiczne?