Jaki strój na kajaki jest najodpowiedniejszy?

Choć za oknem zima, to spływy kajakowe i spokojne pływanie po jeziorach tego typu łodzią cieszy się dość sporą popularnością. Jeśli chcesz dołączyć do grona osób aktywnie spędzających czas nad wodą także w tym mało sprzyjającym czasie w ciągu roku, to może przyda Ci się wiedza odnośnie tego, jaki strój na kajaki jest najbardziej praktyczny. A wiedza ta jest wartościowa właściwie przez cały czas: także latem. Zachęcam: warto przeczytać.

Zacznijmy od stóp

Przedstawiając Ci idealny strój na kajaki postaram się omówić po kolei każdą część ciała. Zacznijmy zatem od stóp. Co ubrać? Latem zdadzą egzamin nawet adidasy lub klapki, choć te pierwsze mogą szybko przesiąknąć wodą i powodować tym dyskomfort, drugim zaś grozi zgubienie przy nieplanowanej wywrotce. Co zatem okaże się najlepsze o każdej porze roku? Obuwie neoprenowe! Są one wykonane z nieprzemakalnej tkaniny, która nie tylko dba o suchość stóp, ale także dba o ich komfort termiczny i chroni przed ostrymi krawędziami wystających z dna kamieni. Antypoślizgowa podeszwa sprawia, że wyjście na stromy brzeg nie będzie sprawiać żadnego problemu. Jakie marki produkują najlepsze obuwie neoprenowe? Peak UK, Hiko, Aqua Design, NRS.

Spodnie

Kolejnym elementem stroju na kajaki są spodnie. Aby zapewnić sobie ciepło, zainwestuj w dobrej jakości bieliznę termiczną. Na wierzch nałóż spodnie wodoodporne. Latem warto ubrać spodenki wykonane z szybkoschnącego i nieprzepuszczającego wody materiału – znowu mam tu na myśli neopren. Polecam zapoznać się z asortymentem marki Peak UK.

Strój na kajaki: co na górę?

Najlepiej jest ubrać się “na cebulkę”, zakładając najpierw przewiewny i szybkoschnący top, na to bluzę i na samym końcu wodoszczelną kurtkę. W trakcie wiosłowania, kiedy poczujesz, że jest Ci za ciepło, możesz zdjąć z siebie poszczególne elementy garderoby. Taki strój na kajaki jest niesamowicie praktyczny i minimalizuje ryzyko złapania przeziębienia. Latem najlepiej jest ubrać koszulkę z krótkim rękawkiem – ochroni ona wystające ramiona przed piekącym słońcem.

Rękawiczki lub łapawice

Strój na kajaki obejmuje także takie akcesoria jak rękawiczki neoprenowe i łapawice, zwane też muflami. Ich zadaniem jest ochrona przed wilgocią i wyziębieniem, a także (w przypadku rękawic) ochrona przed otarciami i wszelkiego rodzaju nagniotkami, które mogą powstać po wielogodzinnym trzymaniu drążka wiosła. Latem pozwalają odseparować dłonie od bezpośredniego działania promieni słonecznych.

Nakrycie głowy

Strój na kajaki nie byłby kompletny bez nakrycia głowy! Przy niskich temperaturach zaopatrz się w ciepły czepek neoprenowy. Latem możesz wybrać coś lżejszego: np. kapelusz lub czapkę z daszkiem, które ochronią Cię przed słońcem. Przy tej okazji warto też wspomnieć o okularach przeciwsłonecznych, które śmiało możesz zabrać ze sobą jeśli czujesz taką potrzebę.

Gdzie kupić kompletny strój na kajaki?

Chcesz kupić cały strój na kajaki w jednym miejscu? Zajrzyj na stronę internetową Gokajak.com, gdzie znajdziesz każdą z wymienionych wyżej części garderoby. I pamiętaj: strój na kajak nigdy nie będzie kompletny bez porządnej, solidnie wykonanej i niezawodnej kamizelki asekuracyjnej! Bezpieczeństwo przede wszystkim! Kapoki wszystkich topowych marek również znajdują się na wymienionej wyżej stronie – i to w naprawdę korzystnych cenach! Masz jakieś wątpliwości? Czytelne, łatwe do przeanalizowania tabele rozmiarów pomogą Ci w dokonaniu słusznego wyboru. A jeśli trapią Cię jakiekolwiek wątpliwości, to nawiąż kontakt z niezwykle serdeczną obsługą tego sklepu.

Opublikowane dzięki seomamut.pl. Często spędzasz czas w kajaku, koniecznie zakup odpowiedni strój na kajaki.