Nowe wymagania dla Żużlu PGE Ekstraligi

Czy znasz wszystkie wytyczne jakie obowiązują kluby sportowe w żużlu? Wiemy, że niektóre wytyczne są naprawdę trudne do spełnienia i ty też chciałbyś wiedzieć jak poradzi sobie twój ulubiony klub żużlowy. Ale zanim zaczniesz myśleć o tym, warto przyjrzeć się jakie główne zmiany będą musiały wprowadzić kluby, aby w ogóle myśleć o rozgrywkach. Bez dobrze przygotowanego toru trudno myśleć o wspaniałych i bezpiecznych rozgrywkach sportowych.

Ryszard Kowalski to znakomity znawca tematyki żużlowej, który dla sportowychfaktów przedstawia nowe wymogi dla klubów tego sportu. Ekstraliga jest tym na co czekają miłośnicy żużlowych zmagań sportowych. Zobacz jak kierowcy wsiadają na motory i ścigają się o puchar dla swojego klubu. W jaki sposób osiągnąć najwyższe noty? Jak spełnić coraz wymyślniejsze wymagania wobec torów?

Sportowefakty będą miały Magazyn PGE Ekstraligi. Zmagania na torze wielu klubów żużlowych wymagają wielu godzin poświęconych na organizację. Uważa się, że zmiany obejmą przede wszystkim posiadania ochronnej plandeki na nawierzchnię oraz wzmocnienia całego toru, zwł. wątpliwości co do bezpieczeństwa budzą odwodnienia liniowe.
Niestety pewne jest, że nie każdy klub żużlowy zdąży na czas z takimi dość dużymi zmianami na torach wyścigowych. Jaki los spotka takie kluby, bo możliwości jest wiele: wypożyczyć sobie tor, możliwość jazdy tylko na wyjazdach czy też konieczność zamknięcia klubu do czasu dostosowania toru do wymagań.
Nie ulega wątpliwości, że zmagania sportowe budzą emocje wśród widzów. To właśnie miłośnicy żużla budują atmosferę podczas wyścigów. Motory mogą być przygotowane do startu, wzmocnione, naprawione i lśniące, kierowcy przygotowani i z dobrą kondycją, jednak wiele wytycznych może sprawić, że nie wystartują w żadnym meczu.
Źródło: Sportowefakty.