Jaką pastę do zębów wybrać?

pasta

Efekty mycia zębów zależą od narzędzi użytych podczas tego mycia. Nawet jeśli ktoś myje zęby po każdym posiłku i pilnuje tego, by zabieg oczyszczania trwał przynajmniej te trzy minuty, nie jest wcale powiedziane, że zabieg będzie przeprowadzany poprawnie, bo naprawdę ciężko tak go wykonać, jeżeli ma się do dyspozycji taką zwykłą ręczną szczoteczkę. Nie tylko szczoteczka do zębów ma jednak znaczenie.

Działanie mycia uzależnione jest również od typu pasty. Jaką zatem warto wybrać, by jak najlepiej dbać o swoje uzębienie? Czy dobra pasta powinna zawierać fluor czy może lepsza będzie ta, w której ta substancja nie wystąpi nawet w minimalnej ilości?

Pomimo tego wszystkiego, co mówi się teraz na temat szkodliwości fluoru i jego negatywnego wpływu na stan całego organizmu, jest on w rzeczywistości dobrym i przede wszystkim pomocnym związkiem, który naprawdę pomaga troszczyć się o stan jamy ustnej. Bez niego ciężko by było optymalnie zabezpieczyć zęby przed uszkodzeniami. Fluor jest jedną z substancji wzmacniających, która pilnuje tego, by zęby były mocne, silne i odporne zarówno na ataki bakterii, jak i na różnego rodzaju urazy, w tym urazy mechaniczne.

Jeżeli natomiast pasta do zębów ma być używana przez regularnego odbiorcę wyrobów nikotynowych, a zwłaszcza papierosów, warto zadbać o to, by wystąpił w niej ksylitol, czyli obecnie jedna z popularniejszych substancji słodzących. Pomimo tego, że ksylitol w smaku przypomina cukier, znacząco się od niego różni, bo na pewno nie doprowadza do próchnicy, a wręcz jej zapobiega. Zwiększa wydzielanie śliny i właśnie dzięki temu staje się dla zębów substancją ochronną. Ksylitol poprawia też walory smakowe past do zębów. A to ważne, bo higiena jamy ustnej była też względnie przyjemna.

Dobra pasta do zębów nie musi być wcale pastą wybielającą. Właśnie lepsze są produkty nieco łagodniejsze w działaniu. Takie, które dobrze myją zęby, ale jednocześnie nie drażnią i nie ścierają szkliwa. W dobre porady lifestylowe wyposażysz się też na portalu https://rzeszowinfo.pl.