Jeżeli szukasz uniwersalnego środka transportu to rozważ zakup roweru miejskiego. Przyjrzyjmy się jak wybrać odpowiedni rower miejski? Jakie jest odpowiednie wyposażenie roweru? Jazda po mieście wcale nie oznacza drogich kosztów utrzymania samochodu, jego wynajęcia na określony czas, zakupu czy pożyczenia od znajomych, doliczyć do tego drożejącą benzynę i jasno nam wyjdzie z rozliczeń, że to nie jest najlepszy wybór transportu w mieście. O wiele lepszym wyborem jest rower miejski.

Zalety roweru miejskiego

Dotrzesz nim wszędzie, przewieziesz mniejsze rzeczy, idealnie na wakacje i dojazd do pracy. Właściwie zmieścisz go i do tramwaju, i do autobusu. W ciepłe dni uzyskasz dzięki niemu powiew powietrza. Zakup roweru miejskiego wiąże się z kilkoma opcjami: zastanów się czy to ma być rower z ramą damską czy męską; jaka ma być kierownica – najlepsza do miasta jest „jaskółka”, która umożliwia wyprostowaną pozycję podczas jazdy; hamulce i biegi też nie są bez znaczenia w mieście – hamulce szczękowe czy rolkowe a może starszy i tańszy model z piastą, w którą uderza hamulec?

Im droższy model roweru miejskiego, tym więcej opcji do wyboru. Warto w tym celu przejrzeć ranking rowerów miejskich udostępniony na portalu www.facepalm.pl. Oprócz przeglądania rankingów, musisz też pamiętać o błotnikach, które chronią od zanieczyszczeń oraz osłony łańcucha, żeby żaden patyk czy kamień nie złamały go i nie spowodowały kontuzji. Przydatny też jest bagażnik, też można dopasować go do swoich potrzeb. Chyba nie trzeba wspominać, że dobrane siodełko, odpowiednio miękkie to podstawa jazdy na rowerze. Pamiętaj również o kołach i oponach; koła powinny mieć stożkową konstrukcję, a opony powinny być wyposażone w minimalny bieżnik, przydatny na mokrej trasie.