W zdrowym ciele zdrowy duch – zmień swoje nawyki

Niestety większość z nas ma nawyki i przyzwyczajenia, które nie sprzyjają naszemu zdrowiu a wręcz przeciwnie – szkodzą nam. Dowiedz się, co możesz zrobić żeby żyć zdrowo i poprawić jakość własnego samopoczucia.

Jedź śniadania

Śniadanie to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia i daje nam energię na start. Jeśli masz rano niewiele czasu warto zadbać dzień wcześniej o przygotowanie śniadania. Bardzo zdrową i szybką opcją są wszelkiego rodzaju owsianki.

Zrezygnuj z używek

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że wszelkiego rodzaju używki to samo zło i nie wnoszą zupełnie niczego pozytywnego dla naszego organizmu. Nie jest prosto zerwać nałogami ale zdecydowanie warto z nimi walczyć i starać się je wyeliminować.

Jedz regularnie

Pamiętaj, że regularne dostarczanie posiłków do organizmu o określonych godzinach sprawi, że będziesz czuć się lepiej i łatwiej będzie Ci zrezygnować z podjadania między posiłkami.

Uprawiaj sport

Szczególnie jeżeli masz pracę siedzącą to powinieneś zadbać o zapewnienie sobie odpowiedniej dawki ruchu. Dobierz aktywność fizyczną dopasowaną do Twoich aktualnych możliwości i kondycji. Może warto wypróbować aktywności fizycznej, w której będzie dodatkowy smaczek rywalizacji? To na pewno doda nam motywacji. Może warto zapisać się np. na bieg wiewiórki w Rudzie Śląskiej? Jest to impreza biegowa dla amatorów i zawodowców kilka razy w roku organizowana w tym mieście. Na stronie rudainfo.pl znajdziesz więcej szczegółów dotyczących tej imprezy biegowej.

Pij wodę

Jeżeli chce Ci się pić staraj się wybierać czystą wodę. Słodkie, gazowane napoje nie tylko nie zaspokoją Twojego pragnienia ale są pełne cukru szkodliwego dla funkcjonowania Twojego organizmu.

Zastosowanie się do tych kilku prostych rad może znacząco zmienić jakość Twojego życia. Zadbanie o odpowiednią dietę i właściwą dawkę sportu sprawi, że będziesz mieć zdecydowanie więcej energii i siły do działania.