Sport to broń piękna! Aby zapobiec pewnym problemom, takim jak cellulit lub niektóre choroby układu krążenia, a także w celu zwalczania zaburzeń psychicznych, poprzez ciągłe ćwiczenia. Zaleca się wykonywanie treningu aerobowego przez 30 do 60 minut dziennie, kiedy tylko jest to możliwe. Ale dlaczego powinniśmy to robić i jakie są korzyści z ćwiczeń fizycznych?

Korzyści z uprawiania sportu.

Największą korzyścią, jaką uzyskujemy uprawiając sport jest spalanie kalorii, ale nie jest to jedyna korzyść, ćwiczenia niosą ze sobą wiele innych korzyści, zarówno fizycznych jak i emocjonalnych.
Pomaga nam utrzymać ciało w ryzach, stopniowo poprawiając nasz wizerunek lub zachowując go, a nie tylko pomaga nam wyglądać lepiej, ale także pomaga nam zachować zdrowie. Osiąga się to poprzez bezpośrednie ćwiczenia, ale także dlatego, że sport sam w sobie pomaga zmniejszyć apetyt, a tym samym nadmierne spożycie pokarmu, w taki sam sposób, w jaki pomaga w prawidłowym przebiegu trawienia. Ponadto, regularne ćwiczenia zwiększają metabolizm.
Pomaga nam poprawić nasze zdrowie, zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia pewnych problemów, takich jak cholesterol, cukrzyca typu 2, nadciśnienie, a nawet zawał serca.
Ponadto, psychologicznie rzecz biorąc, jest również bardzo korzystne, dzięki temu, że udaje nam się zwiększyć produkcję dopaminy i serotoniny, hormonów związanych z przyjemnością i szczęściem, co prowadzi do zmniejszenia problemów, takich jak lęk, stres czy bezsenność.

Korzyści estetyczne.

Widzieliśmy wiele fizycznych i psychicznych korzyści, ale wszystkie z nich są związane z naszym zdrowiem. Dlaczego więc mówimy, że sport przynosi nam również korzyści estetyczne?
Oprócz wszystkiego, co zostało wymienione powyżej, ćwiczenia sprawiają, że nasze pory otwierają się, eliminując w ten sposób wszystkie zanieczyszczenia, martwe komórki i inne toksyny, które możemy mieć na naszej twarzy, a które nie są wyczuwalne. W konsekwencji zmniejsza intensywność pryszczy, które pojawiają się z powodu trądziku.
Wyraźnie poprawia stan naszej skóry, która odzyskuje swój naturalny koloryt, blask i gładkość, a także zapobiega lub poprawia wiotkość spowodowaną starzeniem się skóry. Redukuje również cellulit i żylaki, a także zatrzymywanie płynów w organizmie i obrzęki nóg.
Nawet włosy odnoszą korzyści z regularnego uprawiania sportu, ponieważ skóra głowy jest ujędrniona i zapobiega się wypadaniu włosów.

Porady dotyczące urody dla sportowców.

Jednak wszystkie te korzyści nie spadają z nieba i musisz przestrzegać kilku prostych procedur, aby zapewnić sobie doskonałą kondycję zarówno skóry, jak i włosów przed, a przede wszystkim po ćwiczeniach. Wystarczy, że zastosujesz się do poniższych prostych wskazówek dotyczących urody.
1. Przed przystąpieniem do uprawiania sportu musimy oczyścić twarz, nie jest wskazane uprawianie go z makijażem, ponieważ uniemożliwia on skórze idealne oddychanie. Dodatkowo po zakończeniu ćwiczeń musimy dokładnie umyć twarz, aby usunąć resztki potu oraz toksyny i martwe komórki wydalone podczas gimnastyki.
2. Jeśli chcesz mieć idealne włosy, wskazane jest również, aby masować skórę głowy okrężnymi ruchami, aby aktywować mieszki włosowe.
3. Ponadto, jeśli chodzi o stosowanie środków zewnętrznych, zaleca się wybór szamponu z witaminami, ograniczenie stosowania niektórych masek do włosów oraz używanie letniej wody podczas mycia włosów.
4. Polecamy grzebienia o szeroko rozstawionych zębach, aby ograniczyć łamanie się włosów i, o ile to możliwe, pozwolić włosom wyschnąć na powietrzu.
5. Nawodnienie jest niezbędne w naszym codziennym życiu, ale szczególnie podczas uprawiania sportu. Należy również pamiętać, że nie można uprawiać sportu na pusty żołądek, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia hipoglikemii.
6. Jeśli uprawiasz sport na świeżym powietrzu, zawsze używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim współczynniku ochrony przeciwsłonecznej, niezależnie od pory roku. Ponadto, jeśli jest słonecznie, należy chronić głowę szalikiem lub czapką.
7. Wreszcie, jako uzupełnienie eliminacji toksyn i martwych komórek skóry powstałych w wyniku ćwiczeń, zaleca się przeprowadzenie zabiegu złuszczania naskórka raz lub dwa razy w tygodniu.