Jak korzystać z gum oporowych do treningów?

Gdy tylko sprawdzisz asortyment pierwszego z brzegu sklepu z artykułami sportowymi, na pewno zdziwisz się, jeśli zauważysz, jak sporą jego część stanowią teraz gumy do ćwiczeń. Teoretycznie używano ich już lata temu, ale wtedy nikt specjalnie nie widział ich potencjału. Uważano je za taki dodatek, którym można uzupełnić domowe ćwiczenia, ale jednak wcale nie trzeba tego robić.

Gumy oporowe do treningów – jak korzystać?

Dziś natomiast niektórzy twierdzą, że bez takich mini bandów trening siłowy byłby niekompletny. Gumy służą bowiem nie tylko do wykonywania głównych ćwiczeń, ale także i do rozgrzewania mięśni oraz ich aktywowania przed różnymi siłowymi seriami. Jeżeli trenujesz na siłowni albo starasz się w swoim domu pracować nad mięśniami z różnymi ciężarami (np. hantlami, kettlem lub sztangą), powinieneś koniecznie zainwestować w jakiś mini band gumy. Przeznacza się je bowiem głównie do aktywowania mięśni.

A musisz przygotować je do czekającego na nie wysiłku, zanim zaczniesz nad nimi pracować. Czasami jest bowiem tak, że trening nie przynosi dobrych efektów i to nie dlatego, że został źle zaplanowany czy źle go wykonujesz, a dlatego, że nie potrafisz w nim skoncentrować się na pracy mięśni. Powinieneś zainteresować się tematem tzw. „czucia mięśniowego”. Jeżeli zależy ci np. na rozbudowie pośladków, to przy wykonywaniu przysiadów musisz starać się wstawać jak gdyby z mięśni pośladkowych.

Więcej wpisów dotyczących zdrowego stylu życia, znajdziesz w serwisie https://www.echa.pl/.

Gumy oporowe do ćwiczeń pomogą ci się tego wszystkiego nauczyć

Zanim rozpoczniesz np. trening dołu ciała, wykonaj krótką rozgrzewkę, a następnie od razu przejdź do ćwiczeń aktywacyjnych. Pobudź mięśnie do ruchu, a one odwdzięczą ci się lepszą pracą.