Jakie są objawy alergii na pyłki?

alergia

Każda alergia potrafi poważnie uprzykrzyć życie. Niektórych alergenów łatwiej jednak unikać niż innych, bo jeśli nie tolerujesz czekolady, wystarczy że nie będziesz jej jeść, podczas gdy naprawdę ciężko nie mieć żadnej styczności z pyłkami. Przez to właśnie alergia na pyłki bywa mocną przeszkodzą w prowadzeniu normalnego zdrowego życia. Zwłaszcza w okresie wiosny. To właśnie o tej porze roku wszystko pyli i doprowadza alergików do szaleństwa.

Zanim jednak zaczniesz rozprawiać się ze swoją jeszcze niezdiagnozowaną alergią, dowiedz się, czy rzeczywiście ją masz. Objawy tej przypadłości bardzo często pojawiają się nagle. Szybko mogą też przyjąć dramatyczną formę i uniemożliwić ci normalne funkcjonowanie na dworze – chociażby zwykłe spacery po lasach i parkach. Te objawy mogą wystąpić nawet u osób, które przez całe życie nie miały nic wspólnego z żadnymi alergiami. To, że nie byłeś uczulony na pyłki, nie oznacza jeszcze, że zawsze będziesz na nie dobrze reagować. Alergia może rozwinąć się nagle i bez konkretnej przyczyny. Nie wiadomo zresztą tak do końca, jakie czynniki rzeczywiście ją wywołują i jakie okoliczności najbardziej jej sprzyjają.

Charakterystyczne objawy alergii na pyłki to przede wszystkim bardzo mocny, lejący się i wodnisty katar. Często utrzymuje się on dosłownie bez przerwy i dokucza alergikom każdego dnia. Drugim typowym objawem jest kichanie. Chodzi tu jednak o takie intensywne i nagłe napady kichania, których nie da się w żaden sposób opanować. Ataki lubią się powtarzać i nieraz występują kilkukrotnie w ciągu jednego dnia. Towarzyszy im zaczerwienienie oczu i ich łzawienie bądź pieczenie. Alergik miewa uczucie, że jest przeziębiony albo że zaraz zachoruje, bo te objawy rzeczywiście przypominają dość typowe dolegliwości.

A jeżeli chcesz dowiedzieć się, czym jest halitoza i jak sobie z nią radzić, odwiedź www.zajad.pl.

Jeżeli więc pod powyższymi słowami sam mógłbyś się podpisać, rzeczywiście masz do czynienia z alergią na pyłki. Co możesz zrobić? Koniecznie zgłoś się do dobrego alergologa. Nie ma sensu rezygnować z wiosennych spacerów wyłącznie z powodu alergii.